Tak... naši lekári sa dohodli

Autor: Ľuboš Kollár | 4.12.2011 o 14:30 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  2003x

Bolo načase, aby vznikla dohoda medzi vládou a lekármi a som zvedavý, koľko ústupkov oproti prezentovaným informáciám si lekári vybojovali. Keďže každý lekár dostane pridané (vôbec im to nezávidím), uvidíme, komu zo štátnej a verejnej služby bude ubraté, pretože nie je možné niekde pridať a pritom nikde neubrať. To je možné, iba vtedy, ak sa navýši deficit, čo pri aktuálnej situácii vo verejných financiách a problémoch na svetových trhoch nepredpokladám.

Položme si otázku, kde zobrať finančné prostriedky, ktoré dostanú lekári? Zoberieme napr. učiteľom a zvýšime platy lekárom, lebo ich služba pre spoločnosť je potrebnejšia ako služba učiteľov. No pritom sme zabudli, že každý lekár kedysi sedel v školskej lavici a nejaký učiteľ mu odovzdával svoje vedomosti, skúsenosti, zručnosti a návyky. A ak to nebudú učitelia tak to bude niekto iný...

Počul som vyjadrenie nejakého lekára, myslím, že to bol odborový predák LOZ, že svojím konaním dali príklad ľuďom aj v ďalších odvetviach, napr. učiteľom. Ak nám od budúceho školského roka nenastúpi do zamestnania 50 % učiteľov po celom Slovensku, čo sa stane? No nič, pretože na úradoch práce čaká také množstvo učiteľov, ktorí by v pohode nahradili odchádzajúcich. Som presvedčený, že podobne by to bolo aj v iných odvetviach štátnej a verejnej služby, takže tvrdenia o nejakom príklade pre ostatných je scestné a zavádzajúce. Nikto nemá takú východiskovú situáciu, akú mali naši lekári. Nahradiť vynikajúceho učiteľa, neskorumpovaného policajta, zodpovedného úradníka je možné kedykoľvek a kýmkoľvek, ale nájsť adekvátnu náhradu za špičkového chirurga, anestéziológa, neurológa je priam nemožné (všetci sme to videli).

Verím, že po navýšení platov lekárom vymiznú z nemocníc a ambulancií také veci ako „všimné“ prostredníctvom peňazí, dezertov, čokolád, domácich vajíčok, klobás a iných „benefitov“ a naši lekári budú mať na pamäti to, že: „nemocnice nestaviame pre lekárov, ale pre chorých“ (sv. páter Pio).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?