Tak... naši lekári sa dohodli

Autor: Ľuboš Kollár | 4.12.2011 o 14:30 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  1996x

Bolo načase, aby vznikla dohoda medzi vládou a lekármi a som zvedavý, koľko ústupkov oproti prezentovaným informáciám si lekári vybojovali. Keďže každý lekár dostane pridané (vôbec im to nezávidím), uvidíme, komu zo štátnej a verejnej služby bude ubraté, pretože nie je možné niekde pridať a pritom nikde neubrať. To je možné, iba vtedy, ak sa navýši deficit, čo pri aktuálnej situácii vo verejných financiách a problémoch na svetových trhoch nepredpokladám.

Položme si otázku, kde zobrať finančné prostriedky, ktoré dostanú lekári? Zoberieme napr. učiteľom a zvýšime platy lekárom, lebo ich služba pre spoločnosť je potrebnejšia ako služba učiteľov. No pritom sme zabudli, že každý lekár kedysi sedel v školskej lavici a nejaký učiteľ mu odovzdával svoje vedomosti, skúsenosti, zručnosti a návyky. A ak to nebudú učitelia tak to bude niekto iný...

Počul som vyjadrenie nejakého lekára, myslím, že to bol odborový predák LOZ, že svojím konaním dali príklad ľuďom aj v ďalších odvetviach, napr. učiteľom. Ak nám od budúceho školského roka nenastúpi do zamestnania 50 % učiteľov po celom Slovensku, čo sa stane? No nič, pretože na úradoch práce čaká také množstvo učiteľov, ktorí by v pohode nahradili odchádzajúcich. Som presvedčený, že podobne by to bolo aj v iných odvetviach štátnej a verejnej služby, takže tvrdenia o nejakom príklade pre ostatných je scestné a zavádzajúce. Nikto nemá takú východiskovú situáciu, akú mali naši lekári. Nahradiť vynikajúceho učiteľa, neskorumpovaného policajta, zodpovedného úradníka je možné kedykoľvek a kýmkoľvek, ale nájsť adekvátnu náhradu za špičkového chirurga, anestéziológa, neurológa je priam nemožné (všetci sme to videli).

Verím, že po navýšení platov lekárom vymiznú z nemocníc a ambulancií také veci ako „všimné“ prostredníctvom peňazí, dezertov, čokolád, domácich vajíčok, klobás a iných „benefitov“ a naši lekári budú mať na pamäti to, že: „nemocnice nestaviame pre lekárov, ale pre chorých“ (sv. páter Pio).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská zástava.


Už ste čítali?