Trénera Weissa strieda Vrba...

Autor: Ľuboš Kollár | 14.12.2011 o 20:00 | Karma článku: 12,31 | Prečítané:  3746x

To je super, konečne príde nový vietor do nášho reprezentačného futbalu, lebo to, čo sa v ňom momentálne nachádza, nemá s futbalom nič spoločné. V prvom rade sú u niektorých ľudí najdôležitejšie  ich vlastné  záujmy na úkor toho, čo je pre futbal dôležité.

Ešte predtým, keď Vladimír Weiss odstúpi, chcel by som mu poďakovať za to, čo pre reprezentačný futbal na Slovensku urobil. V pamäti mi nezmazateľne ostáva zápas s Talianskom na majstrovstvách sveta v Afrike. Podľa môjho názoru to bol Vladimírom Weissom najlepšie odkoučovaný zápas pri kormidle reprezentácie. No taktiež musím spomenúť extempore /bolo ich dosť/, ktorými sa náš aktuálny tréner prezentoval na verejnosti. Takto sa správa len grobian...

Posledný kvalifikačný cyklus bol len odzrkadlením podmienok, v akých sa futbal na Slovensku robí a ten predchádzajúci postup na majstrovstvá sveta bol zázrakom, ktorý v budúcnosti asi ťažko zopakujeme. Som presvedčený, že dozrel čas na zmenu reprezentačného trénera, a preto mi veľmi vhod padla informácia, ktorú som sa dnes dozvedel z médií. Veľmi  dobrou alternatívou na uvoľnené miesto po trénerovi Weissovi by bol tréner Vrba. Ten pán dokázal v jednotlivých kluboch, v ktorých doteraz pôsobil veci, ktoré stoja za povšimnutie. Za všetky kluby spomeniem len Žilinu a Plzeň. On je ten, ktorý dokázal v týchto kluboch vyťažiť z minima maximum a pretože v našej reprezentácii máme minimum kvalitných európskych hráčov /Škrteľ, Hamšík/, je potrebné vyťažiť maximum z tých ďalších /Stoch, Bakoš, Pečalka, Halenár, Čišovský, Ďuriš  a ďalší.../, ktorí nedosahujú kvalitu spomínaných. Tréner Vrba je ochotný dať šancu aj iným, nielen protežovaným vyvolencom /Šebo a spol./, nie je previazaný na žiadny klub /pod podmienkou, že pôjde preč z Plzne/, a preto nemusí na pokyn zamestnávateľa obliekať do reprezentačného dresu hráčov, ktorých chcú v klube predať za vyššiu cenu. Je pozoruhodné, s akým kádrom a finančnými prostriedkami dokáže v Plzni pracovať a predvádzať futbal, z ktorého nebolia oči.

Viem, že tréner Weiss má neskutočnú zmluvu spod ktorej by ho musel futbalový zväz vyplatiť, ale ten vietor, ktorý by sa angažovaním trénera Vrbu rozfúkal, by hádam stál za to.

Sen sa skončil..., trénerom reprezentácie je naďalej Vladimír Weiss.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?