Hokejová reprezentácia pod vedením trénera Vůjteka sa prebúdza...

Autor: Ľuboš Kollár | 17.12.2011 o 0:05 | Karma článku: 8,20 | Prečítané:  2665x

V kabíne slovenskej hokejovej reprezentácie je, po posledných štyroch zápasoch, badať nový vietor. Paradoxne to píšem po prehratom zápase našich na Rakúskom pohári. Dnešný hokejový zápas Slovákov proti Bielorusku /1:2 pp/ naznačil, aj napriek nepriaznivému výsledku, určitý posun v prístupe hokejistov k hre, ktorú máme na Slovensku tak radi.

Z týchto štyroch zápasov pod vedením nového trénera mám veľmi dobrý pocit. Nasadenie našich reprezentantov najmä v druhej tretine spomínaného zápasu stálo za to, aby si  hokejový fanúšik zápas pozrel v televízii. Škoda, že sa im nepodarilo streliť viac ako jeden gól, ale to sa zlepší keď sa do tímu zapracujú naši strelci z NHL, prípadne KHL. Dobre sa pozerá na hru tých hráčov, ktorí boli predchádzajúcimi trénermi prehliadaní  / Bartovič, Bližňák, Tybor.../. Taktiež možno pozitívne hodnotiť prínos hráčov z našej extraligy /Miklík, Dravecký, Bakoš/.

Tréner Vůjtek má za tých pár mesiacov pri kormidle našej hokejovej reprezentácie dobrý prehľad o jednotlivých hráčoch. Taktiku, ktorú volí na jednotlivé zápasy so stiahnutých centrom predstavuje aktuálne najmodernejší spôsob bránenia, kde v podstate musí brániť celé mužstvo, nie iba obrancovia. Myslím si, že môžeme byť spokojní s brankárskym postom, kde máme na výber z viacerých brankárov hrajúcich v rôznych súťažiach. V obrane to tiež vyzerá dobre, len je potrebné skĺbiť jednotlivé obranné dvojice, aby sa navzájom vhodne dopĺňali. Podľa mňa to najviac škrípe v útoku, kde síce máme dostatok kvalitných hráčov, ale často majú problém so zakončením, a preto bude dôležité zapracovať do tímu aj mladých hráčov /Pánik, Tatar, Tybor, Bližňák, Jurčo.../, pretože tí starší páni /Šatan.../ tu nebudú večne. To isté platí aj o generácii našich Mariánov, ktorá tiež nie je najmladšia,  a preto by mal tréner do  tímu postupne zapracovávať aj spomínaných mladíkov.

Pozitívnym javom vedúcim ku skvalitneniu reprezentácie je účasť mužstva Lev Poprad v KHL. Niekoľkokrát do týždňa sú slovenskí hráči tohto tímu konfrontovaní s kvalitnými súpermi, čo v konečnom dôsledku prospeje aj národnému mužstvu.

Ešte raz škoda, že sa našim dnes nepodarilo zvíťaziť, ale som presvedčený, že nový tréner Vůjtek má svoje kvality a skúsenosti, ktoré určite zúročí  pri tejto neľahkej práci budovania nového olympijského tímu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej Sheily Sz., kde vyzývala na boj proti moslimom, viala v pozadí slovenská zástava.


Už ste čítali?